Sertifikalarımız

Kaynakların hızlı tüketildiğine, doğamıza ve doğamızada yaşayan tüm canlılara zarar verildiğine şahit olduğumuz şu zamanlarda, gelecek nesillere doğa mirasımızı koruyarak aktarmak için alınması gereken önlemler olduğu şüphesiz!

Momwell olarak doğayı ve insan sağlığını korumayı birincil misyonumuz edinerek, bu görevlerimize saygımızın garantisi olarak tüm ürünlerimiz ETKO-Cosmos Organic, USDA Organic, Ecocert gibi akredite olmuş uluslararası organik üretim onayı veren sertifika kurumları ve ürünlerimizin hiç bir test aşamasında hayvan istismarı olmadığı PETA tarafından onaylanmıştır. Ayrıca ürünlerimizin ambalajları geri dönüştürülebilir olarak üretilmektedir.

Momwell ETKO Cosmos Sertifikası
Momwell ETKO Vegan Sertifikası

Sertifikalarımız Neyi İfade Ediyor?

Sertifikalı organik kozmetik ürünü; sertifikalı organik tarım ürünlerinden elde edilen, insanın doğal yapısına en uygun olan ürünlerdir. Çevreye duyarlı, insan sağlığına saygılı, üretim ve işleme süreçleri; doğal kaynakların sorumlu kullanımı, biyolojik çeşitliliğe saygı, petrokimyasal içeriğin kullanılmaması, paraben, fenoksietanol, parfüm, sentetik renklendirici ve GDO gibi zararlı içeriklerin kullanılmamasını, ayrıca geri dönüştürülebilir ambalajlarda üretim zorunluluğunu garanti eder. Tüm süreçin standartları ve süreci uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından belirlenmiştir.

Organik Sertifikalı Ürünlerin Tüketilmesinin Faydası

Organik sertifikalı kozmetik ürünleri kullanarak, organik tarımın bütün çıktılarına katkı sağlamış olursunuz. Örneğin zeytin yaprağı ekstresi için yapılan organik tarım sonucunda organik zeytin ve organik zeytinyağı da elde edilmiş olur. Ayrıca organik gıda, organik tekstil gibi birçok zincirin yeniden kurulmasına yardımcı olursunuz. Organik ürün tüketmek global bir dönüşüm için, geleceğimiz için, çocuklarımız için sağlıklı bir yatırımdır.

Organik Sertifikalı Olmayan Ürünlerin Tüketilmesinin Zararları

Geleneksel kozmetikte içerikler, tasarruf nedeniyle petrol yağından hazırlanmış yapay moleküllerdir. Bitkilerin aktif içeriklerinin ekimi, hasatı ve özütlenmesi ürün maliyeti açısından külfetli olduğundan, endüstriyel işlemlerde moleküllerin basit bir “kopya”sı elde edilmektedir. Fakat bu “kopya”lar faydalı olmadığı gibi zararları tartışılır hale gelmiştir, ucuz bir şekilde üretebilmek için fazla komplike olan doğanın yarattıklarına benzememektedirler. Halbuki bu bileşenlerin esaslı rolleri vardır; sağlıklı ve ahenkli bir özümsemeyi garanti ederler. Aynı durum üretim esnasında oluşan atık su ve çöplerin çevre üzerindeki sonuçları için de geçerlidir.

Organik Sertifikalı Kozmetik Ürünleri kullanmadığımız takdirde kozmetik ürünlerin dermal, oral ve inhalasyon yoluyla maruziyeti söz konusu olup, kimyasalların vücüdumuzda birikerek belli bir eşik değerine ulaştıktan sonra zararlı etkiler gösterebilmektedir.

Hamilelik Döneminde Organik Sertifikalı Kozmetik Ürünü Kullanımının Önemi?

Anne karnında karşılaşılan kimyasallar, plasenta tarafından zararsız hale getirilemeyerek, bebeğin doğrudan yapısına alınmakta ve fetüsün başta endokrin olmak üzere, pek çok sisteminde gelişim bozukluklarına sebebiyet vermektedir. Kozmetik ürün içeriğinde bulunan ftalatlar (2-etilhekzil) veya monoester metabolitlere gebelik döneminde maruz kalındığında, fetüs üreme sisteminde anomali durumların oluşmasına sebep olmaktadır. Anne karnında, bebeğin fizyolojisini etkileyebilecek boyutta vücuda alınan kimyasallar kan yoluyla fetüse de ulaşarak, bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir.