İptal & İade Bilgilendirme

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun başta olmak üzere diğer mevzuat hükümlerine uygun hareket edileceği ve müşteri memnuniyeti odaklı olunacağını MOMWELL iyi niyet kurallarına bağlılık esaslı olarak taahhüt eder.

Tüketici olarak, websitemizden (www.momwell.com.tr) satın aldığınız ürün ve ürünler için Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler kapsamında olmadığı sürece ürünün sizlere teslim olmasından itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahipsiniz.

Ürünlerinizi kargo firmasından teslim almadan önce taşımaya bağlı ayıplara karşı ürünü muayene etme, ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo firmasından teslim almamanız gerektiğini hatırlatırız. Teslimden sonra da ürünü özenle korumakla yükümlü olduğunuzu ve cayma hakkınızı kullanacaksanız ürünü kullanmamanız gerektiğini belirtmek isteriz.

İade Koşulları Nelerdir?

Cayma Hakkı süresinin belirlenmesinde; (i) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, SİPARİŞ VEREN/ALICININ veya SİPARİŞ VEREN/ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün, (ii) Birden fazla parçadan oluşan mallarda SİPARİŞ VEREN/ALICININ veya SİPARİŞ VEREN/ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün esas alınır. SİPARİŞ VEREN/ALICI ürünü cayma bildirimi ile birlikte; aksi halde cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde satıcı veya sağlayıcıya geri göndermesi gerekmektedir. Her türlü iadede ürünün kesinlikle kullanılmamış, dış ambalajları bozulmamış, ürün koruma bantları zarar görmemiş olması gerekmektedir.

İade Bildirimi ve Gönderimi

  • Uygun olmayan paketlemeden dolayı taşıma sırasında oluşacak hasar sorumluluğu size ait olacağından kırılacak ürünlerin, iade gönderiminde ürünlerin size gelirken mevcut olan koruma materyallerini (strafor, dolgu malzemesi, koli vb.) koruyarak aynı şekilde paketlemeniz gerekmektedir. Ayrıca iade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile iade etmeniz, faturası kurumlar adına düzenlenen ürün için de iade faturasının gönderilmesi gerekmektedir.
  • Satın aldığınız ürünün hasarlı veya arızalı olması veya satın aldığınız ürün ile size teslim edilen ürünün aynı olmaması durumunda da iade hakkınızı kullanabilirsiniz.
  • İade prosedürünü başlatabilmemiz ve standartlar süresince gerçekleştirebilmemiz için; musteritemsilcisi@momwell.com.tr mail adresinize sipariş numaranızı, iade edeceğiniz ürün bilgilerinizi, iade sebebinizi bildirmeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürünleri mutlak suretle faturası veya sipariş bilgilerinin olduğu kağıt çıktısı ile .... Kargo, .... sözleşme numarasını belirterek sizlere gönderildiği gibi orijinal ambalajında, hasarsız, etiketleri çıkarılmamış, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olarak güvenli bir şekilde paketleyip göndermeniz gerekmektedir.

İadem Sizlere Ne Zaman Ulaşır?

İade kargo İstanbul içi minimum 1 maksimum 3 gün içerisinde; İstanbul dışında ise minimum 2 maksimum 4 gün içerisinde tarafımıza teslim edilecektir. Teslimat süreleri olağanüstü haller, mücbir sebepler, hava ve yol muhalefeti gibi nedenlerle uzayabilir.

Ürünü Değiştirebilir miyim?

Yasal olarak yükümlülüğümüz bulunmamakla birlikte müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem gereği, satın aldığınız bir ürün için Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler’den olmadığı sürece ürün için cayma hakkınızı kullanma süresi ve koşullarında ürünün değişikliği talep edebilirsiniz

Ücret İadesi Ne Zaman Gerçekleştirilir?

  • Öncelikle, ürününüz bize ulaştıktan sonra iade koşulları kapsamında kaldığının tarafımızca kontrol süreci bulunmaktadır. Ürününüzün iade koşullarına uygunluğu kontrol edildikten sonra iade işleminin durumu size e-posta ile bildirilir.
  • Ürün iadesinin onaylandığına ilişkin bildirimden itibaren ürün bedeli, satın alırken kullandığınız yöntem ile iade edilir. Bu süre cayma bildirimine konu ürünün tarafımıza ulaşmasından itibaren 14 günlük süreyi geçmeyecektir.
  • Ürün bedelinin hesabınıza yansıması satın almanın kredi kartı ile taksitli olarak yapılmasına göre ve/veya bankanızın çalışma koşullarına göre değişiklik gösterebilir.
  • Ürünü herhangi bir kampanya kapsamında aldıysanız kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir. Bu aynı zamanda ürünün iadesi ile öngörülen "bedava kargo” avantajı limitinin altına düşülmesi halinde de geçerlidir.
  • Ürünün iade koşullarına uygun olmadığı tespit edildiği takdirde ürün adresinize kargo ile ücretsiz olarak geri gönderilir.

Detaylı bilgi için firmamızı arayabilir, konuyla ilgili musteritemsilcisi@momwell.com.tr e-posta adresinden bilgi talebinde bulunabilirsiniz.